Zastosowanie szkła w przemyśle meblowym

led-stolMeble to już nie tylko uniwersalne drewno i jego pochodne, ale także znane od starożytności szkło, które w średniowieczu wykorzystywano głównie do produkcji witraży, a później narodziły się nowe techniki wykorzystywania szkła, w tym artystycznego. Dzisiaj zaś szkło to główny element charakteryzujący wystrój wnętrz nowoczesnych, ale czy tylko do takich wnętrz jest szkło przeznaczone?

Meble, drzwi i ozdoby

Jeśli chodzi o meble, to szkło wykorzystywane jest głównie do produkcji blatów kuchennych, ale także blatów stołowych. Niestety trzeba się zgodzić, że szkło to także materiał, który bardzo szybko ulega wszelkiego rodzaju zarysowaniom. Drugie ważne zastosowanie, to drzwi. Oczywiście nie jest mowa o drzwiach balkonowych, ale bogato zdobionych, reprezentacyjnych drzwiach wejściowych do domu. I tutaj niespodzianka – w domu nie musi panować wystrój nowoczesny, bowiem w zależności od rodzaju szkła, koloru i ornamentów dekoracyjnych, wystrój domu może być tak klasyczny jak skandynawski. I trzecia, chyba najbardziej popularna metoda wykorzystywania szkła w domach, czyli artykuły dekoracyjne. Rodzajów szkła jest mnóstwo, ale te najbardziej popularne to kryształ oraz szkło dmuchane.

Ciekawe zastosowanie szkła

Jako ciekawostkę należy także uznać fakt, że często szkło wykorzystywane jest jako materiał konstrukcyjny – zamiast ścian i podłóg  betonowych, można wykorzystać odpowiednio przygotowane szkło. Szklane schody także  będą wyglądały stylowo i pięknie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *