Wysepka kuchenna miejscem dla kochających gotować

wysepka kuchennaMiejsce do krojenia, do przygotowywania wszystkich składników tuż przed wrzuceniem ich do garnka jest niesamowicie ważne. Jeżeli blat kuchenny jest zbyt mały, wykorzystuje się kuchenne stoły, ale przecież w przestronnej kuchni równie dobrze można stworzyć wysepkę, wokół której można ustawić wysokie krzesła. W ten sposób otrzyma się miejsce wielofunkcyjne, wliczając w to zabudowane w wysepce szafki.

Epoka wysepek

Mogłoby się wydawać, że wysepki kuchenne zostały wynalezione przez nowoczesne aranżacje wnętrz, podczas gdy znane były wieki temu, chociażby na dworach, gdzie kucharki arystokracji przygotowywały jedzenie. Idąc tym tokiem myślenia oczywistym wydaje się być fakt, że wysepka będzie pasowała do  każdego stylu, w jakim zostanie zaprojektowany wystrój wnętrz całego domu. Niezależnie od tego czy w kuchni postawi się meble postarzane czy rustykalne – wysepka w tym stylu wcale samemu stylowi nie sprowadzi ujmy. Wracając jednak do trój-funkcji wysepki – jeżeli ma ona spełniać również rolę siedzenia, konieczne są blaty wychodzące poza mebel, aby zapewnić wygodę siedzenia.

Co jeszcze na wysepkach?

W wysepkach kuchennych mogą być zabudowane także kuchenne sprzęty, ale wtedy trzeba zrezygnować z funkcji stołu. W ten sposób po środku kuchni można mieć zlew czy kuchenkę. Rynek obfituje w rodzaje wysepek, czy to na zamówienie, czy stricte pod zabudowę. Jedno jest pewne – wysepka nie jest dla tych, którzy nie lubią gotować.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *