Wyposażenie biura – obowiązkowe akcesoria

Wystrój biura musi kojarzyć się przede wszystkim z firmą. To właśnie ono będzie głównym znakiem rozpoznawczym dla Klienta. Dobrze więc zadbać o to, aby w każdym firmowym biurze znajdowały się drobne i nieprzesadzone gadżety, dzięki którym w każdym kliencie można będzie wzbudzić zaufanie pokazując mu, że firma jest profesjonalna i dba o swój wizerunek. Co jest głównym błędem w wystroju biur? Ich brak, bo tak na prawdę biurko czy fotel nie są żadnym wyznacznikiem dla klienta a ten musi wiedzieć gdzie jest i po co tu
jest.
roundtable-828546_640

Bez drobiazgów ani rusz
Takie drobiazgi jak długopisy z nadrukiem będą stanowiły fantastyczny element uzupełniający wizerunek firmy i kreujący go w oczach klientów. Zaniechanie tego sprawi, że firma narazi się z miejsca na czarny PR a to w dobie konkurencyjności rynku jest po prostu niedopuszczalne. Klienci pierwsze wrażenie odnoszą właśnie na podstawie estetyki wykończenia biura, zwracają uwagę na każdy detal zwłaszcza wtedy, kiedy czekają w kolejce do swojego doradcy lub usługodawcy. Weźmy pod uwagę chociażby placówki bankowe. Tam przecież każdy doradca posiada swój kubek z nadrukiem firmy albo właśnie długopis. Dobrze byłoby również, aby kolorystyka wnętrza nawiązywała w jakiś sposób do firmy. Prosty przykład – logo firmy X stanowi niebiesko-białe koło z wielką literą X na środku. Jak więc podkreślić to w wykończeniu? Pomysł – ściany w kolorze bieli i niebieskiego z wyraźnym logo X na głównej i największej ścianie, którą widzieć będą wszyscy klienci. Banalne, ale skuteczne. Dodatkowo po każdej konsultacji z doradcą klient mógłby dostać jakiś upominek – długopis z nadrukiem, teczkę z nadrukiem a przy większej transakcji kubek a jeśli jest to na przykład specjalistyczna firma informatyczna to pendrive’a, który na pewno mu się przyda.
light-828547_640

Ważny jest również strój pracowników, który powinien nawiązywać do firmy, ale jednocześnie powinien być bardzo subtelny. W przypadku omawianej firmy X panie mogą ubierać się na przykład w biało-niebieskie garsonki – bardzo stylowe, eleganckie a jednocześnie firmowe.

Inspiracje
Akcesoria do biura można znaleźć w sklepach internetowych. Szukając długopisów reklamowych, koniecznie zajrzyjcie na http://www.opengift.pl/dlugopisy-reklamowe-z-nadrukiem,c-15.html. Znajdziecie tam także kubki reklamowe i setki innych, ciekawych pomysłów na wyposażenie biura czy upominki dla klientów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *