Wybieramy idealne okna do poddaszy

Wybór standardowych okien do domu nie jest taki trudny jak mogłoby się wydawać. Musimy patrzeć na ich rozmiar oraz ciężar, na to czy są dźwiękoszczelne czy nie, oraz na to jak się otwierają. Problem może pojawić się wówczas, gdy musimy wybrać okna na poddasze.

Kilka zasad

Aby zrobić to jak najlepiej, najlepiej pilnować się kilka powszechnie znanych zasad. Przede wszystkim pamiętajmy na jakiej wysokości muszą być umieszczone (a co za tym idzie, będziemy wiedzieli jaką dopuszczalną wielkość mogą mieć). I tak zasady budowalne określają jasno, iż wysokość na jakiej powinna mieścić się górna krawędź okna to dwa metry, dolna natomiast na wysokości niecałego metra (90cm). Niestety, czasem jest to za nisko, dlatego wiele osób ignoruje te przepisy. Oprócz tego, musimy zwrócić uwagę na kąt nachylenia okna, i tak jeżeli jest on niewielki tym dłuższe może być okno. Jeżeli chodzi o szerokość okna, to każda, dowolna szerokość okna jest dozwolona. To jakie wybierzemy zależy od naszego upodobania.

Ile okien?

To ile okien zamontujemy będzie miało znaczny wpływ na ilość światła w pomieszczeniu. Jeżeli bardzo nam na nim zależy, musimy być świadomi, iż dwa, nawet niewielkiej wielkości okna, dadzą nam zdecydowanie więcej światła, aniżeli jedno ogromne okno zamontowane na środku dachu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *