Wnętrza inspirowane wyprawami kolonistów

Czasy kiedy każde europejskie imperium posiadało swoją daleką zamorską kolonię już dawno minęły. Francja, Anglia, a tym bardziej Holandia rezygnują lub już zrezygnowały ze wszystkich swoich kolonii. Wszystkie albo same wywalczyły swoją wolność lub po prostu stały się nieopłacalne dla europejskich państw. Po tym okresie pozostały jednak meble kolonialne.


Historia mebli kolonialnych


Styl kolonialny powstał przez zarządców kolonii, którzy pragnąc choć po części sprowadzić swą ojczyznę aranżowali wnętrza z pomocą miejscowych stolarzy. Sami specjaliści nigdy nie widzieli europejskich mebli i nie mieli do dyspozycji naszych gatunków drzew, a meble kolonialne były tym, co wyobrażali sobie stolarze słysząc opisy zleceniodawców. Z czasem meble te zyskały zwolenników także w Europie i na stałe wpisały się w nasze wnętrza.


Gdzie pasują meble kolonialne


Ze względów historycznych, meble kolonialne najlepiej pasują do wszelkiego rodzaju gabinetów. To właśnie do tych wnętrz największa uwagę przykładali europejscy zarządcy miast i w nich najwięcej czasu spędzali. Kolejnym wnętrzem w którym meble kolonialne świetnie się sprawdzają jest salon. W salonach rozsiadali się na kolonialnych fotelach europejskie osobistości, pili drogie alkohole, palili cygara i dyskutowali o polityce.
 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *