źródło: decolatorium.blogspot.com

Wnętrza a pop-art

Wnętrza domu nabierają wyrazu dzięki rozmaitym elementom. Liczy się wybór mebli, dekoracji, kolorów czy oświetlenia. Możemy przy podejmowaniu decyzji kierować się aktualnie modnymi trendami, ale przede wszystkim własnymi upodobaniami. Chcemy w nich czuć się dobrze i wygodnie.

źródło: decolatorium.blogspot.com

źródło: decolatorium.blogspot.com

Wiele osób chętnie stawia na rozwiązania oryginalne, które sprawiają że wnętrze jest wyjątkowo charakterystyczne i wyróżnia się na tle innych aranżacji. Co mogą wybierać takie osoby? Mogą stawiać na pop-art czyli sztukę popularną. Czym się ona charakteryzuje? Pop-art pojawił się na początku sześćdziesiątych lat XX wieku. Andy Warhol to jeden z głównych prekursorów tej sztuki. A kierowana jest ona do każdego odbiorcy. Nietrudno jest rozpoznać dzieła i rozwiązania charakterystyczne dla sztuki pop-art. Będą to przede wszystkim żywe zestawienia kolorów, często bardzo kontrastujących ze sobą. Będą to również przerysowane formy a nawet te, które balansują na krawędzi kiczowatości. Podstawowe kolory, które najczęściej się pojawiają w takich dziełach to czerwony, niebieski i żółty.

źródło: decolatorium.blogspot.com

źródło: decolatorium.blogspot.com

Pop-art w aranżacjach wnętrz sprawi, że staną się one bardzo radosne, a nawet nabiorą żartobliwego wyrazu. W jakiej formie możemy stosować pop-art? Możemy postawić na kolorowe meble. Najczęściej są to meble plastikowe lub lakierowane. Można wybrać meble, które obite są materiałem w żywe barwy i wzory. Jeżeli chodzi o dodatki to można stawiać na plakaty, obrazy, grafiki czy fototapety. Poza tym możemy wybrać kolorowe wazony, tace czy lampki.

źródło: decolatorium.blogspot.com

źródło: decolatorium.blogspot.com

Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru – nie możemy przesadzić z ilością kolorów. Dla takich elementów tłem powinny być jasne ściany – najlepiej białe bądź szare.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *