Własne biuro projektowe – co zrobić, aby kliencie o nas pamiętali?

Zakończenie współpracy z klientami biznesowymi zawsze wiąże się z pewnymi rozterkami. Z jednej strony przedsiębiorca może odnotować na swoim koncie kolejny sukces, z drugiej jednak strony wieloletnie kontrakty i wspólne realizowanie projektów buduje zawsze pewne relacje, których zerwanie trudno zaliczyć do najprzyjemniejszych elementów prowadzenia własnego biznesu.
Doświadczeni biznesmeni doskonale wiedzą, że każdy klient, który będzie zadowolony z przebiegu współpracy znów powróci w szeregi potencjalnych odbiorców usług, o których trzeba zadbać zachowując przy tym najwyższą kulturę. Jak więc z klasą pożegnać kontrahenta, aby ten nigdy nie zapomniał o wspólnie odniesionych sukcesach? Oprócz tradycyjnych podziękowań i nieco luźniejszego spotkania na płaszczyźnie towarzyskiej, warto zadbać także o drobny podarunek, w postaci gadżetu reklamowego.
Do najpopularniejszych akcesoriów promocyjnych zaliczają się dzisiaj:
kubki z nadrukiem – w przypadku pożegnania z klientem warto postarać się nieco bardziej niż na co dzień i zainwestować w dobrej jakości porcelanę. Może to być nawet komplet filiżanek. Najważniejsze jest to, aby były one funkcjonalne i subtelnie oznakowane logotypem firmy.
akcesoria piśmiennicze – korzysta z nich każdy, dlatego można zaliczyć je do najbardziej praktycznych. Pięknie zdobione wieczne pióro, utrzymane w ekskluzywnej złotej bądź srebrnej kolorystyce z pewnością przypadnie klientowi do gustu. Również tutaj można umieścić logo swojej firmy – idealnym miejscem w przypadku piór będzie skuwka.

girl-1601392_640
Z tego powodu najlepszym partnerem biznesowym dla przedsiębiorców nie rzadko okazują się…tanie drukarnie. Upominki należy dostosowywać przede wszystkim do relacji, jakie nawiązane zostały z klientem. Jeśli były czysto biznesowe koniecznie należy zadbać o elegancki, wyrafinowany prezent z górnej półki. Jeżeli jednak pozostawały na stopie nieco luźniejszej i bardziej przyjacielskiej można pokusić się o gadżety reklamowe z nutką humoru. Dobrej jakości alkohol z personalizowaną etykietą kojarzącą się z firmą z pewnością wywoła uśmiech na ustach obdarowanej osoby i na długo utkwi w jej pamięci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *