Wazon? Zrób go sam!

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, w Twoim mieszkaniu powinien znaleźć się wazon. Przynajmniej jeden. Są okazje, z których nawet mężczyźnie mogą dostać kwiaty lub będą potrzebować udekorować nimi stół (rodzinny obiad, romantyczna kolacja). Jeśli stawiacie na oryginalność i nie interesują Was wzory dostępne w sklepach, mam dla Was pomysł. A nawet pięć.

#1 sprayowe cudo 😉

Zanim wyrzucisz do śmieci kolejną butelkę zastanów się. Niezależnie od tego, czy jest ona wykonana w tradycyjnej formie, czy ma w sobie coś oryginalnego, może okazać się idealną podstawą do stworzenia wąskiego wazonu. Kiedy odłożymy już kilka takich butelek, możemy kupić farby w sprayu przystosowane do malowania na szkle (dwa lub trzy kolory). Najpierw malujemy całą powierzchnię białą farbą kryjącą, a następnie butelki spryskujemy od dołu jednym kolorem, a drugim tak, aby delikatnie nachodził na pierwszy. Możemy zostawić szyjkę butelki białą lub domalować ją trzecim kolorem. Kilka butelek pomalowanych w ten sam sposób stworzy ciekawą kompozycję, która będzie stanowić dekorację nawet bez kwiatów.

 

#2 Malowane słońcem

Innym pomysłem na wykorzystanie do stworzenia wazonu butelki lub słoika jest pomalowanie go  metaliczną farbą do szkła. Wcześniej możemy nakleić wycięte z taśmy wzorki, listki, itp.. Po zamalowaniu powierzchni i wyschnięciu farby (ok. 6 godzin), ściągamy taśmę i uzyskujemy piękne przezroczyste zdobienia. Gwinty możemy owinąć ozdobną tasiemką lub nicią.

 

#3 Wazonowa zebra

Farb w sprayu lub wspomnianych wyżej, możemy użyć także do uzyskania wazonu w pasy. Jeśli co kilka centymetrów przyklejmy pasek taśmy lub oklejmy tylko połowę butelki ( stosując linię poziomą lub pionową), to uzyskamy wazon, który częściowo będzie przezroczysty.

 

#4 Zakręcone cudo

Wazon, którego nie lubimy, bo jest nudny ze swoją przezroczystością, możemy pokryć klejem a następnie owinąć włóczką. To, czy będzie to jeden kolor, czy kilka następujących po sobie, zależy od nas. W sklepach z artykułami dla plastyków, a także marketach z artykułami budowlanymi i wykończeniowymi znajdziemy odpowiednie do tego celu kleje. Najlepiej nakładać je za pomocą pędzelka.

 

#5 Świet(l)ny pomysł

Jeśli mamy więcej zdolności do technicznych prac niż malowania, to niezwykły wazonik możemy uzyskać z tradycyjnej przepalonej żarówki. Wystarczy szczypcami wyciągnąć punkt styczny z źródłem prądu a następnie węższymi rdzeń z drucikiem. I gotowe! Obróconą żarówkę możemy ustawić na metalowym pierścieniu lub w przypadku większej żarówki, na starej bransolecie.

Jak widzicie, zrobienie samemu wazonu na zasadzie „coś z niczego” nie jest wcale trudne i nie wymaga od nas niezwykłych zdolności. Dlatego zachęcam Was do zabawy, która przyniesie satysfakcję i niepowtarzalny element dekoracyjny, który będzie idealnie pasował do aranżacji Waszego mieszkania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *