W cieniu poddaszy

Nastało lato. Wszyscy cieszymy się dużą ilością słońca i długimi dniami. Aby nasze pokoje się nie nagrzewały, zasłaniamy okna. Jednocześnie chronimy w ten sposób kolory ścian i tekstyliów. Ratujemy się zasłonami i roletami. W przypadku poddaszy możemy zastosować tylko to drugie rozwiązanie. Warto zainwestować w rolety, aby nasze mieszkanie między chmurami nie zmieniło się w piekło, kiedy w upalny dzień słońce będzie świecić prosto w okna dachowe.

This slideshow requires JavaScript.

Najpopularniejsze i najbardziej przystępne ze względu na cenę są rolety dekoracyjne na haczyki. Wykonane z wysokiej jakości, półprzezroczystej tkaniny poliestrowo-bawełnianej. Dzięki specjalnej powłoce czyszczenie rolet jest łatwe. Dodatkowo zapewnia im ona wysoką odporność na promieniowanie słoneczne. Rolety można zatrzymać na 3 poziomach, za pomocą haczyków dostarczanych w komplecie z roletą.

This slideshow requires JavaScript.

Na drugim miejscu klasyfikują się rolety dekoracyjne na prowadnicach. Na poddaszu sprawdzą się dużo lepiej, niż opisane wcześniej. Kontrolują ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Jednocześnie osłaniają okno przed widokiem z zewnątrz. Wykonane z półprzezroczystego poliestru, posiadają powłokę łatwą w czyszczeniu, odporną na blaknięcie i zabrudzenia. Można zatrzymać je
w dowolnym miejscu na oknie. Wąskie prowadnice i nie rzucająca się w oczy górna kaseta zapewniają duży dostęp światła, kiedy roleta jest zwinięta.

Każdy, komu zależy nam na prywatności bez konieczności zasłaniania całego okna, powinien przyjrzeć się roletom plisowanym. Tkanina podwójnie plisowana o strukturze plastra miodu wykazuje  wysokie właściwości termiczne. Dzięki regulacji z góry i z dołu można ustawić rolety na dowolnym poziomie, a  system montażu pozwala na instalację rolety bez ingerowania w strukturę ramy okiennej.

Przed słońcem najlepiej chronią rolety dostępne w wersji zaciemniającej (blackout) tkaninowej. Sposób montażu sprawia, że stanowią integralną cześć zabudowy okiennej. Bogata gama kolorystyczna sprawia, że każdy może stworzyć harmonijną aranżacje wnętrza. Rolety, które pasują do koloru ścian lub tworzą z nimi zgrany kontrast będą nie tylko chronić na sprzed słońcem, ale jednocześnie dopełnią dekorację wnętrza. Możliwość regulowania stopnia zasłonięcia pozwala nam decydować kiedy i jak wiele promieni słonecznych ma rozjaśniać wnętrze pokoju na poddaszu.

Jak takie rolety zamontować samemu?

Filmik użyczony ze strony: http://www.serwisokien.com.pl/rolety.htm

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *