Trudny przedpokój – jak urządzić?

Przedpokój to zazwyczaj ta część mieszkania, którą najtrudniej jest urządzić. Chcemy, by była wygodna, funkcjonalna, ale też ciekawa. To zadanie jest jeszcze trudniejsze do realizacji, gdy chodzi o przedpokój wąski i długi. Jak można urządzić taką przestrzeń?

źródło: lovingit.pl

źródło: lovingit.pl

Najważniejszą sprawą jest to, by taki przedpokój optycznie powiększyć. W tym celu należy zastosować kilka sprawdzonych trików. W takim przedpokój najlepiej postawić na jasne, chłodne barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. Idealnie nadają się tutaj biel, beże i szarości. Na ścianach mogą się pojawić proste obrazy lub fotografie(najlepiej czarno-białe), które odwrócą uwagę od proporcji wnętrza i staną się jego ozdobą.

źródło: lovingit.pl

źródło: lovingit.pl

Wnętrze to powinno być również porządnie oświetlone. Warto źródła światła umieszczać w różnych miejscach – na suficie, na ścianach oraz przy podłodze. Jednym z efektowniejszych trików powiększających wnętrze jest umieszczenie na ścianie dużego lustra – im większe, tym lepsze.

źródło: przedpokoje.pl

źródło: przedpokoje.pl

Kolejna kwestia to odpowiedni dobór mebli. Najlepiej sprawdzą się tutaj meble, które są długie, ale wąskie – dzięki temu pomieszczą niezbędne akcesoria, a nie zajmą dużo miejsca w przedpokoju. Można zdecydować się na wysoką, sięgającą sufitu zabudowę lub podzielić ją na części – na dole może znajdować się wygodna ława, pod nią pojemniki na buty, nad nią – wieszaki oraz funkcjonalne półki. Ważne, by zabudowę tą zaplanować tak, by nie przytłoczyła swoimi gabarytami wnętrza. Tak urządzony przedpokój spełni wszystkie stawiane mu wymagania.

Artykuł powstał przy współpracy z Afisz – domy Białołęka

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *