Stylowe podnóżki

podnozekHistoria podnóżków sięga starożytności, kiedy to władcy poprzez ich posiadanie pokazywali, iż są lepsi od pozostałych, ponieważ nie dotyka on ziemi, jak czyni to reszta. Od początku nie mogły być to wyroby zrobione z byle jakiego drewna, lecz wyjątkowo zdobione najdroższe drewna, z pięknym obiciem. W późniejszych wiekach funkcję podnóżków miały także służące dzisiaj do siedzenia pufy. Podnóżki wykorzystywane są dzisiaj przez wszystkie style aranżacji wnętrz, ponieważ ich funkcja, jako oparcie dla stóp jest ważna, no i oducza kładzenia nóg na inne meble.

Podnóżki we wnętrzach klasycznych

Meble stylowe nie zawsze, ale jednak często uzupełniane są podnóżkami, na czym zyskuje cały wystrój wnętrz domu. Wykonane z ciężkich i masywnych rodzajów drogiego i luksusowego drewna o ręcznie rzeźbionych nogach i klasycznej tapicerce. Czasem meble te wykończone są również elementami stopów metali, takich jak mosiądz. Klasyczne wnętrze wymaga jednak zgodności podnóżka z pełnym wystrojem, aby nie tworzył się niepotrzebny miszmasz.

Pufa podnóżkiem

Chociaż dzisiaj pufa służy głównie do siedzenia i stawia się ją w różnych pomieszczeniach, czy to w przedpokoju, sypialni czy salonie. Jej wykorzystywanie nie musi jednak ograniczać się do siedzenia czy ozdoby domu, ale z powodzeniem stosowana może być jako podnóżek i schowek jednocześnie. Wiele puf posiada bowiem tzw. otwierane klapy, a w środku mini magazynek, chociażby z rupieciami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *