Stylowa łazienka – wielki efekt małym kosztem

Łazienka to miejsce wyjątkowe w każdym domu. To tutaj odprężamy się biorąc kąpiel bądź prysznic po ciężkim dniu. Tu przeprowadzamy zabiegi pielęgnacyjne. Zwykle, właśnie w łazience, kobiety wykonują makijaż. Choć jest to miejsce naznaczone szczególną intymnością, to w przeciwieństwie do sypialni nie bronimy do niej wstępu naszym gościom. Choćby dlatego chcielibyśmy, aby było w niej nie tylko wygodnie, ale i stylowo. Sprawa jest prosta, kiedy sami wykańczamy nowy dom lub przeprowadzamy generalny remont mieszkania. Możemy wtedy wybrać wszystko, czego potrzebujemy w stylu, który nam najbardziej odpowiada. Ale co zrobić, jeśli kupujemy mieszkanie z drugiej ręki lub tylko je wynajmujemy? Jeśli łazienka spełnia swoją rolę użytkową, ale nie ma  w niej nic charakterystycznego, może wydawać się nijaka. Dobrze dobrane dodatki i akcesoria mogą rozwiązać ten problem.

Wieszaki na ręczniki są niezbędne. Warto zadbać o to, żeby były utrzymane w jednym stylu, były częścią kolekcji. Jednym słowem, żeby miały swój charakter. Możemy wybrać proste wieszaki z marketu z artykułami dekoracyjnymi lub poszukać metalowych wieszaków z ozdobnym motywem.


 


 

Jeśli zdecydujemy się na zakup zestawu pojemników łazienkowych, umożliwią nam one przechowywanie podstawowych kosmetyków w pięknej i, co bardzo ważne, jednakowej oprawie. Wykonane z matowego tworzywa, chromowane lub porcelanowe – to najpopularniejsze propozycje. Żadna z nich nie powinna być uznana za gorszą. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, w jakim otoczeniu będą występować. Do nowoczesnej łazienki najlepszy okaże się chrom, do stylistyki prowansalskiej – porcelana, a do łazienki przypominającej o latach 70. najlepszym wyborem okażą się te z tworzywa, które wcale nie muszą oznaczać tandety.


 


 

Mówi się, że dla chcącego nic trudnego. I to prawda. Wykazując troszkę więcej zaangażowania można do akcesoriów dopasować wieszak na papier toaletowy oraz szczotkę do toalety. Nawet papier można dobrać tak, aby pasował do łazienki swoim kolorem i wzorem.


 


 

 

Kiedy w naszej łazience znajdzie się już wszystko, co niezbędne możemy pomyśleć o dodatkach typowo dekoracyjnych. Kilka świec, obrazek lub metalowy szyld, świecznik,  czy figurka będą naszą kropką nad „i” w słowie „łazienka”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *