Styl rustykalny – sentymentalna podróż na wieś

styl rustykalny - sentymentalna podroz na wiesWieś może kojarzyć się z ciężką pracą na roli podczas orki, zbiorów i obrządku zwierząt, to najczęściej jest przez nas kojarzona z wesołymi latami dzieciństwa, kiedy odwiedzaliśmy Babcię i Dziadka. Biegaliśmy po ogrodzie i nie raz umorusaliśmy się w błocie. Jedliśmy świeży chleb prosto z pieca i piliśmy świeże mleko, może nie prosto z wymion, jednak jeszcze ciepłe. Jeśli w tym momencie przypominają Ci się te wspaniałe smaki to masz wiele takich wspaniałych wspomnień. Ale jak je przenieść na grunt nowoczesnych mieszkań i domów, gdzie wszystko ma być piękne i stylowe?

Wiejski styl

Styl rustykalny czerpie całymi garściami ze wsi. Przeszklone witryny, jasne kolory i często poprzecierane blaty, wprowadzają pomieszczenie w wyjątkowy sentymentalny nastrój. Taka aranżacja wnętrz sprawia, że przypominają się nam wspomnienia z wakacji na wsi i spędzony tam miło czas. Taki styl pasuje w szczególności do jadalni, a także do kuchni, może również sprawdzić się w sypialni.

Dodatki

Same meble po części wprowadzają pomieszczenia w konkretną stylizację, jednak to dodatki dopełniają całego obrazu. Styl rustykalny można dopełnia wieloma elementami kojarzącymi się z wsią. Może to być słomkowy kapelusz powieszony na ścianie, nieodzownym elementem będą również motywy kwiatowe. Materiały tworzące dodatki w takich pomieszczeniach to przede wszystkim len, jasne drewno, wiklina, a także suszone rośliny.

Dobrze zaaranżowane pomieszczenie w stylu rustykalnym wprowadza odwiedzających w sentymentalną podróż po własnych wspomnieniach. Zapomina się o pędzącym świecie za oknem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *