Styl nowoczesny

nowoczesne wnetrzaW aranżacji wnętrz styl nowoczesny święci wielkie triumfy, ale czy modern style dzisiejszy będzie tak samo modern za 20 lat? Odpowiedź nasuwa się sama, chyba że weźmie się pojęcie ogólne tego stylu aranżacji, który posiada własne prawa i według nich dekorowanie powinno się odbywać. Styl ten charakteryzuje prostota przy jednoczesnym zastosowaniu najnowszych technik, właśnie dlatego człowiek współczesny najczęściej wybiera taki styl – w nim jest mu najwygodniej. Styl nowoczesny to także styl uwielbiający eksperymentować, ale ograniczający ozdoby domy, bowiem owymi ozdobami mają być meble i inne akcesoria. Często w związku z prostotą i minimalizmem tego stylu, porównuje się go do stylów skandynawskich.

Kolory

Nie ma jednej zasady na to, jakich kolorów powinno się użyć we wnętrzu nowoczesnym, albowiem tak samo nowoczesny może być wystrój wnętrz o barwach stonowanych, jak i wystrój o całej palecie barw, łącznie z jaskrawymi. Wzornictwo zazwyczaj stonowane, bowiem stawia się głównie na kształt i kolor wnętrz nowoczesnych, aczkolwiek meble stylowe w takich wnętrzach potrafią być z pewnością.

Elementy nowoczesności

Meble, często wykonane z metalu, są głównie bryłami, nie mają pięknych zdobień. Obraz dopełniają odpowiednie oświetlenie, okna, ramy okien, a ozdoby domu nowoczesnego stanową niuanse. Choć głównie roślin nie stosuje się w takich wnętrzach, to chociażby najmniejszy kaktus niewymagający wielkiej pielęgnacji, ociepli całe pomieszczenie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *