Styl kolonialny

styl kolonialnyStyl kolonialny narodził się za oceanem, a jego nazwa jest bardzo logiczna – pochodzi od kolonii zamorskich Europejczyków, którzy sukcesywnie zdobywali tereny w Ameryce Południowej. Wystrój wnętrz kolonialnych ma oddać charakter terenów tropikalnych, gdzie egzotyka aż kipie. W tym stylu wykorzystuje się różne dekoracje domu, które dla wnętrz potrafią być tak samo ważne, jak meble.

Kolory i meble

Ściany wnętrz kolonialnych malowane są w odcieniach pomarańczy, różu, jasnej czerwieni i beżu, więcej jednak powiedzieć trzeba o tym, jakie meble we wnętrzach kolonialnych zazwyczaj się stosuje. Meble stylizowane na tropikalny kolonializm z powodzeniem wcześniej stosowane także przez Hiszpanię i Portugalię, idealnie łączą się z meblami nowoczesnymi, choć wykonane są z dużo bardziej trwałych materiałów, a producenci dbają nawet o takie szczegóły, że robią otwory pozostawione niby przez korniki. Wykorzystuje się drewno typowo egzotyczne i niesamowicie wytrzymałe, tj. mahoń, palisander czy wenge, nazywane magicznym drewnem. Meble sprawiają wrażenie ciężkich, co może dziać się za pomocą bardzo ciemnego drewna. Cechy charakterystyczne stylu: masywne biurka, gablotki i biblioteczki.

Materiały uzupełniające wystrój

Wystrój wnętrz w stylu kolonialnym jest uzupełniany materiałami dekoracyjnymi wykonanymi również z rattanu czy wikliny, a nawet bambusa, które połączone są dzięki trwałym plecionkom. Różnorodność, jaką oferuje ludziom styl kolonialny może zachwycić najbardziej wymagającego klienta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *