Sposoby na zmęczenie po Świętach

Święta to dla niektórych czas odpoczynku, a dla innych – gonitwa i męczące spotkania z rodziną. Dlatego po Świętach warto zafundować sobie dawkę relaksu i wybrać się…na masaż lub poprosić o taki masaż bliską osobę. 

Masaż w domowych pieleszach

Wbrew powszechnej opinii, wykonywanie masażu relaksacyjnego nie jest trudne. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania osoby, która go wykonuje. W księgarniach dostępne są także poradniki, które krok po kroku opisują, w jaki sposób masować i na które partie ciała zwrócić największą uwagę. Oczywiście istnieje wiele form masażów. Najczęściej spotkać można masaż klasyczny, który jest zaliczany do uniwersalnych. Takowy właśnie najchętniej stosowany jest w o gabinetach masażu. Niejedna osoba zapewne przyzna, iż jednak najmilszy masaż to ten wykonywany przez bliską osobę, nawet, jeśli będzie on odbiegał profesjonalizmem od standardów. Jeśli jednak złapiecie bakcyla – warto rozejrzeć się wśród szkół masażu. Do najpopularniejszych należy np. Akademia Masażu (http://www.akademia-masazu.pl/)

massage-272823_640

Rodzaje masażów

Duży popyt na usługi masażów, zapoczątkował kilkadziesiąt jego odmian. Obecnie czynność ta jest lekarstwem praktycznie na wszystko. Ludzie cierpiący na nadwagę- schudną a kobiety mające cellulit i rozstępy- dzięki masażom je zniwelują. Czy masaże są naprawdę takim panaceum? Tutaj niewątpliwie wśród fachowców z medycyny konwencjonalnej i naturalnej są spory, albowiem obie te profesje mają inne zdanie na ten temat. Oczywiście każdy gabinet masażu potwierdzi jeden fakt, iż żaden masaż nie jest szkodliwy. Nawet, jeśli nie pomoże na poprawę wyglądu to poprawi samopoczucie psychiczne i odpręży.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *