Sitodruk na tkaninach w domu

Do produkcji obrusów jeszcze do niedawna najchętniej wykorzystywane były włókna naturalne pochodzenia roślinnego, takie jak len czy bawełna. Gwarantują one piękną fakturę materiału oraz wytrzymałość na wielokrotne pranie, suszenie, maglowanie, a nawet wybielanie. Ostatnio jednak popularne stają się również obrusy wykonywane z syntetycznych, specjalnie impregnowanych tkanin, które w przypadku zaplamienia nie przepuszczają cząsteczek brudu w głąb włókna, dzięki czemu możliwe jest ich szybkie oraz skuteczne wypranie, również w niskiej temperaturze. Oprócz tego niezwykle popularne są obrusy z nadrukami – wzory etniczne, zwierzęce czy folk sprawiają, że wnętrzne nabiera wyjątkowego charakteru.
Bogactwo wyboru
Podobnie jak niezliczona jest ilość wielkości oraz kształtów blatów stołowych, tak samo obrusy dzielą się na wiele rodzajów. Dopasowanie tkaniny do posiadanego w domu stołu zazwyczaj nie przedstawia sobą większego problemu, a w dobrze zaopatrzonych sklepach sprzedawca szybko znajdzie odpowiadające naszym potrzebom wymiary. Producenci obrusów zamieszczają je zresztą zazwyczaj w dobrze widocznym miejscu na fabrycznym opakowaniu, tak aby każdy klient mógł na własne oczy przekonać się, co tak naprawdę kupuje.
Obrusy na zamówienie
Zdarzają się sytuacje, kiedy sklepowe zaopatrzenie nie jest w stanie dostarczyć nam gotowych obrusów o specyficznych, nietypowych kształtach. Tak może się stać choćby w przypadku urządzania bufetu na doraźnie zmontowanym blacie, albo przyjęć, na których kilka stołów łączonych jest w jeden. Wtedy jednak bez problemu możemy zamówić wykończenie obrusu o dokładnie podanych przez nas rozmiarach, uszytego z zakupionej w większej ilości tkaniny.

Sitodruk

Na obrusach można wykonać dowolny nadruk metodą sitodruku.

elephant-1167794_640

 

Sitodruk jest trwały i wodoodporny. Sięgają po niego osoby, które potrzebują zamówić dużą ilość tkanin z danym nadrukiem – na przykład właściciele hoteli czy pensjonatów.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *