Sekretarzyki minionych epok

sekretarzykDzisiaj sekretarzyki mają już chyba wyłącznie funkcję dekoracyjną, ponieważ wypierane zostają sukcesywnie przez biurka, chociaż ich rola jest zupełnie inna. Jeszcze w poprzednim wieku sekretarzyk służył nie tylko do tego, aby mieć miejsce do pisania, jak to jest w przypadku biurka, ale sekretarzyk to miejsce, w którym trzymano niegdyś różne podręczne akcesoria, przybory do pisania oraz korespondencje. Dzisiaj biurko wygryzło z łask sekretarzyk, a jego pozostałe funkcje przejęły domowe szuflady.

Sekretarzyki w różnych stylach

Meble stylowe wymuszają na właścicielu postawienie chociażby w jednym miejscu sekretarzyka, najczęściej w wielkiej sypialni, ale nie będzie on spełniał swej pierwotnej funkcji, a jego rola ograniczy się do ozdoby domu. Stylowe sekretarzyki są bogato zdobione ornamentami, ale także sam kształt jest bardzo wymyślny. Inaczej jest widziany sekretarzyk w stylu kolonialnym, gdzie stanowi go masywny, ciężki, wytrzymały ciemny mebel, niekoniecznie bogato zdobiony, ale nadgryziony zębem czasu, celowo są te meble postarzane, aby dać tego kolonialnego posmaku.

O cenach sekretarzyków

Za sekretarzyk w stylu romantycznym przyjdzie zapłacić co najmniej 500 złotych, ale jeszcze droższe są sekretarzyki rodem z rokoko (od 600 złotych), zaś jednymi z najdroższych są sekretarzyki kolonialne, a cena wynika z drewna, z którego zostały wykonane, podstawowa cena takiego sekretarzyka wynosi około 1000 złotych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *