Samo „szukam pracy” nie wystarczy!

Szukanie pracy nie jest prostą sztuką,  zwłaszcza gdy nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia  i jesteśmy młodym absolwentem wyższej szkoły lub osobą, której zawód dawno poszedł w zapomnienie i nie ma co ze sobą zrobić.

Co zrobić by znaleźć pracę?

Gdy posiadamy jeszcze status studenta, warto udać się na jak największą ilość praktyk, im więcej tym lepiej. Ilość praktyk po pierwsze wzbogaca potężnie nasze CV, po drugie daje nam ogromne doświadczenie i pozwala poczuć smak prawdziwej pracy, ale po trzecie najważniejsze w oczach pracodawców jesteśmy potencjalnym pracownikiem! Przede wszystkim w firmie, w której jesteśmy na stażu mamy największe szanse otrzymać zatrudnienie z tego względu, że zostaliśmy podczas swoich praktyk wdrożeni do firmy i mogliśmy się wykazać pracodawcy, który nie musi organizować rekrutacji i ponownie wprowadzać do firmy kogoś z ulicy. To jeden z największych atutów odbywania praktyk – po prostu najłatwiej o pracę w ten sposób.     

rozmowa kwalifikacyjna

fot. http://www.giftsandfreeadvice.com

Mój wyuczony zawód poszedł w odstawkę i nie wiem co ze sobą zrobić

Nie martwić się na zapas! Wziąć się za siebie! Jest tyle różnych zawodów, na które jest ogromne zapotrzebowanie i pracodawcy nawet sami płacą za szkolenie przyszłych pracowników! Wystarczy udać się do biura zatrudnienia i zadać odpowiednie pytania, a zostaniemy pokierowani w odpowiednie miejsca. Wszystko zależy od naszych chęci i zaangażowania. Jeżeli ciągle będziemy powtarzać sobie szukam pracy, a nic w tym kierunku nie robić, to praca sama nas nie znajdzie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *