salon

Salon – najważniejsze pomieszczenie w domu

Kiedy myślimy o tym, które pomieszczenie jest sercem naszego domu, to z pewnością odpowiemy, że salon. Salon jest wizytówką naszego domu – odzwierciedla nasz charakter i nasze upodobania. To w salonie przyjmujemy naszych gości, urządzamy spotkania rodzinne i różne imprezy. Salon również integruje rodzinę, które wspólnie spędza w nim czas. Często to tutaj znajduje się stół, przy którym domownicy wspólnie się spotykają.

źródło: decolatorium.blogspot.com

źródło: decolatorium.blogspot.com

Salon musi być zatem również pomieszczeniem niezwykle funkcjonalnym. Rodzice tutaj odpoczywają, oglądają telewizję, czytają, a dzieci się bawią czy uczą. Dlatego urządzenie salonu jest tak ważna sprawą. Chcemy też, by był on wygodny i przytulny. Na co zatem musimy zwrócić uwagę?

źródło: decolatorium.blogspot.com

źródło: decolatorium.blogspot.com

Bardzo ważne jest już samo wykończenie tego wnętrza. Aby było ono pozytywne i przytulne, musimy wybierać odpowiednią kolorystykę. Warto sięgać po jasne barwy, szczególnie w niewielkich wnętrzach. Poza tym starajmy się, by wnętrza były naturalnie oświetlane – dzięki dużym, niezasłoniętym oknom. Oczywiście każdy salon może być urządzony w innym stylu – w zależności od upodobań domowników.

źródło: decolatorium.blogspot.com

źródło: decolatorium.blogspot.com

Bardzo ważny jest również wybór mebli oraz ich rozstawienie. W salonach cały czas niezwykle popularne jest ustawienie kanapy, foteli i stolika kawowego obok siebie. W ten sposób dobrze wykorzystujemy przestrzeń i tworzymy kąt przeznaczony do spędzania czasu. Klimat salonu tworzą też dodatki. I mają one naprawdę ogromne znaczenie w tym wnętrzu. Będą nadawać mu charakter oraz ocieplać aranżację. Przytulne wnętrze stworzymy dzięki różnym poduszkom, narzutom, dywanom, wazonom, ramkom czy obrazom. Ważne, by wszystkie razem tworzyły harmoniczną całość.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *