Różnorodność zazdrostek

zazdrostkiFiranki na patyczki, tak również nazywane są zazdrostki, a jako artykuły dekoracyjne mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu, szczególnie tak, gdzie dominują meble postarzane, ale także meble nowoczesne. Wystarczy wybrać odpowiedni krój, wzór i oczywiście tkaninę nadającą pełni charakter. Czy jednak zazdrostki całkowicie wyeliminują firany zwisające z potężnych karniszy? Raczej nie, choć na pewno są bardziej praktyczne i łatwiejsze w eksploatacji.

Z jak zazdrostka

Firany na patykach to dość prymitywna nazwa wywodząca się głównie ze sposobu, w jaki przebiega zawieszanie. Specjalnie przygotowane firanki z otworkami nawleka się na patyk, po czym zawiesza  na lekkich, praktycznie niewidocznych mocowaniach umieszczonych na ramach. Bez wspinania się i zapinania agrafek i żabek, spokojnie można nawlec firankę siedząc, po czym zawiesić w odpowiednim miejscu. Idealne wyjście dla gospodyń domowych, którym niekoniecznie podobają się długie zwisające firany. Ostatecznie jednak szyna na zasłony w oknie może się pojawić i będzie to równie pięknie wyglądało.

Zazdrostka wiele imion ma

Wystrój wnętrz uzupełniany jest przez ozdoby, kolory i tkaniny, a więc także ozdoby okien. Firanki nawet w klasycznych wnętrzach nie muszą być całkowicie klasyczne i jeśli ma się dobry pomysł na zazdrostki w takich wnętrzach, wówczas może okazać się lepszy niż pomysły stereotypowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *