Remont na ekranie

Remont mieszkania wygląda dobrze tylko w telewizji. Istnieją programy, których celem jest ukazania transformacji mieszkania – czasami nawet podczas nieobecności właściciela. Pomysłów jest wiele, zaskakujące jest szybkie wykonanie. Ekipa remontowa po sobie sprząta, wszyscy są uśmiechnięci i zmobilizowani do pracy.

Koszmar remontowy

W rzeczywistości dla wielu remont to senny koszmar, wszystko jest brudne, porozwalane po całym mieszkaniu i na dodatek nie widać końca prac. W trakcie okazuje się, iż czeka nas nie tylko cyklinowanie parkietu, ale i wymiana instalacji elektrycznej oraz inne „przyjemności”. Wszystko kosztuje dwa razy drożej niż przypuszczaliśmy – można mieć dość. Ekipa remontowa siedzi u nas dniem i nocą, nie można więc liczyć na prywatność i spokój.

cyklinowanie parkietu kraków

Iluzja?

Tymczasem programy udowadniają, że remont i modernizacja każdego wnętrza jest nie tylko prosta, ale i bezbolesna. Wynajęta ekipa fachowców nie ma z niczym problemu, projektant realizuje swoją kreatywną wizję, a właściciel mieszkania jest oczywiście zadowolony. To fikcja – wiadomo, że program ma zachęcać i promować dane materiały, które rzekomo ułatwiają prace remontowe. Na ekranie cyklinowanie podłogi czy wymiana mebli trwają chwilę. Najdziwniejsze rozwiązanie aranżacyjne przypada do gustu właścicielowi, który nie może uwierzyć, że jego mieszkanie może być tak piękne. Czy jest funkcjonalne? Tego telewizja już nie pokazuje…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *