Remont mieszkania w kamienicy

remont kamienicyWprowadzamy się do kamienicy lub już w niej mieszkamy ale zebraliśmy wystarczającą ilość pieniędzy na porządny remont i zastanawiamy się co i jak zrobić. W starych kamienicach najczęściej mieszkania są wysokie ponad 2,5 m, na podłogach jest skrzypiący parkiet drewniany, a w większych pokojach stoją piece kaflowe.

Remont takiego mieszkania nie powinien polegać na kompletnym wyrwaniu z korzeniami poprzedniej stylizacji i wprowadzeniu aranżacji kompletnie nowej. Mieszkania w kamienicach mają swoją historię, parkiet położony na podłodze może mieć wiele lat i mógł kosztować dawniej majątek. Dlatego powinniśmy w takich wnętrzach wykorzystywać istniejące elementy. Kompletne burzenie tego co było to mega wydatek oraz konieczność wynajęcia kontenerów na gruz.

Lata 90-te wiązały się z szałem na ogrzewanie centralne. Montowano je wszędzie, a stare piece kaflowe przechodziły w niepamięć. Na szczęście mało kto decydował się na wyburzenie ich, było to zbyt kosztowne i wiązało się ze zbyt dużą ilością problemów z gruzem. My również nie niszczmy tych dzieł sztuki dawnych rzemieślników. Piece te składają się z pięknie zdobionych kafli, które mogą być inspiracją do aranżacji wnętrz. Piece kaflowe ze względu na swój wygląd przeżywają prawdziwy renesans, są obecnie wyjątkowo modne i wiele osób decyduje się na postawienie takiego pieca we własnym domu.

Remontując mieszkanie znajdujące się w kamienicy starajmy się wykorzystywać będące w tych miejscach elementy dekoracji wnętrz. Nie niszczmy historii w imię nowoczesnych rozwiązań i stylizacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *