Remont 2015

Wraz z nadejściem wiosny wiele osób decyduje się na remont mieszkania. Niektórzy chcą przy tej okazji wprowadzić najgorętsze trendy wnętrzarskie do swoich czterech ścian. Co jest w tym roku modne? Co z tego nam się spodoba? Czego nie wprowadzimy? To zależy od nas, naszych indywidualnych upodobań i możliwości, jakie stwarza mieszkanie. Zróbmy więc szybki przegląd tegorocznych propozycji.


 

Wielu specjalistów od aranżacji wnętrz postawiło w tym roku na kolor Marsala, czyli głęboką zgaszoną purpurę przełamaną miedzią. Jeśli uważamy, że jest to kolor stanowczo zbyt ciemny, nawet na jedną ścianę, warto wybrać inny głęboki kolor. Szmaragd i turkus będą dobrą alternatywą. Intensywna zieleń także nie będzie uznana za passe. Dla wszystkich, którzy boją się tak odważnych głębokich kolorów mamy dobrą wiadomość: biel wraca do łask. Obok wciąż modnych pasteli sprawdzi się szczególnie w małych pokojach i wszędzie tam, gdzie chcemy wykorzystać inny trend. Jaki? Powrót do natury. Rozumieć należy go dwojako. Po pierwsze jako wybór materiałów. Drewno, kamień, metal oraz bawełna. Idzie to w parze z drugą odsłoną hasła, a mianowicie z popularnością stylu rustykalnego. W sielskim wnętrzu sprawdzą się nie tylko nowe meble stylowe, ale również stare, wyciągnięte z zapomnianych strychów i mieszkań po dziadkach.


 


 

 

Jeśli nie chcemy, aby nasze mieszkanie stało się nostalgiczne i romantyczne, warto uciec w vintage. Przyjmuje on wszystkie „starocie” i każdy styl, pod jednym warunkiem: że jest już synonimem przeszłości. Doskonale realizuje on kolejny trend, czyli łączenie starego z nowoczesnym. Kto nam zabroni postawić ogromny płaski telewizor na niskiej komodzie znalezionej na pchlim targu lub nowej, ale celowo postarzanej? Już nikt. Ponadto może okazać się, że nasze meble rodem z PRL-u są znowu „na topie”. Dobierając do nich nowe dodatki lub oświetlenie warto pamiętać, że w tym roku miedź jest najcenniejszym metalem. Minimalizm traci na popularności, dzięki czemu nie musimy kierować się ascezą w dekorowaniu. Jeśli macie problem: matowe czy połyskliwe? Podpowiadamy: matowe. Wysoki połysk to coraz niżej notowany trend. 

 

Niezależnie od tego, czy i z których podpowiedzi postanowicie skorzystać, ostatnią weźcie sobie głęboko do serca. Jak ona brzmi? Zawsze kierujcie się własnym dobrym samopoczuciem. Nie decydujcie się na głębokie modne odcienie, jeśli macie wrażenie, że Was przytłaczają. Nie kupujcie starego skórzanego fotela, jeśli najlepiej odpoczywa się Wam na jasnej tapicerowanej kanapie. Stwórzcie swoją własną harmonijną całość. Być może za dwa lata okaże się, że wyprzedziliście designerów? A więc: udanego remontu 2015!


Współpraca z Walczak – domy energooszczędne

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *