Praca za granicą nie zawsze kończy się sukcesem

Zarobki w Polsce nie należą do największych. Nasi rodacy chcą godnie zarabiać, więc wolą pracować poza granicami kraju. Dlatego przewozy do Holandii są bardzo popularne wśród ludzi, którzy szukają lepszej przyszłości gdzieś indziej. Lecz nie zawsze emigrantom udaje się zrealizować marzenie. Bardzo często poza granicami kraju czeka ich rozczarowanie, trudna praca i niewiele większe zarobki aniżeli w kraju. W najgorszej sytuacji są jednak osoby, które nie mogły zdobyć żadnej pracy. Wówczas tracą oni wszelkie oszczędności, bardzo często staczając się, popadając w depresję lub alkoholizm.

Dlaczego nie wracamy do domu po porażce za granicą?

Polacy najbardziej boją się powrotu do Polski, ponieważ są zażenowani przed społeczeństwem. Sądzą, że ich niepowodzenie stanie się powodem do szyderstw. Dlatego możemy zauważyć sporą liczbę przewozów do Niemiec, ale zdecydowanie mniejszą ilość busów do Polski. Za granicami Polski powstają fundacje, które zajmują się pomocą bezdomnym, którym się nie udało w zawodowym życiu za granicą Polski.

Transporty do Holandii często zabierają ze sobą pakunki, które zawierają artykuły spożywcze, które mają pomóc naszym rodakom poza granicami kraju. Dzieje się tak, gdyż bezdomni Polacy czekają ciągle na poprawę sytuacji, która pozwoli im przyjechać do kraju. Nasi rodacy nadal chcą pokazać polskiemu społeczeństwu, że są cennymi ludźmi. Dlatego każdy Polak w kraju może pomóc takim ludziom, zgłaszając się do fundacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *