Podłoga drewnem rozsiana

podloga drewnem uslanaZ doświadczenia wiemy, że deski podłogowe wykorzystywane były od stuleci, co zauważamy zwiedzając chociażby zabytkowe twierdze, w których co prawda podłogi ulegają licznym procesom konserwacyjnym, ale jednak oddają oryginalność wystroju całego wnętrza. Drewniane podłogi przeznaczone są do każdego typu wnętrz, ponieważ jako materiał budowlany, drewno jest tworem totalnie uniwersalnym. Drewno podłogowe występuje pod różnymi postaciami – paneli, desek czy tzw. parkietu. Różnią się one właściwościami i nieraz wyglądem, ale nieważne czy wystrój obejmuje meble rustykalne czy nowoczesny minimalizm – dobrać je można do wnętrza o różnych cechach.

Różnica pomiędzy rodzajami drewna podłogowego

Panele drewniane to trzywarstwowe deski, najchętniej wykonywane z wytrzymałych drzew iglastych, a ich cena rozpoczyna się od 100 złotych za metr kwadratowy i zależy od tego, z jakiego drewna panele zostały wykonane. Parkiet to już następna strona panelowej historii. Tutaj pojawia się wielu oszustów, którzy parkietem nazywają płytę oklejoną wzorem przypominającym drewno, podczas gdy prawdziwy parkiet, to cienkie deszczułki. Deski podłogowe zaś wydają się być najbardziej wytrzymałym materiałem podłogowym, jednak ich montaż jest nieco bardziej utrudniony niż ma to miejsce u dwóch pozostałych typów drewnianych podłóg.

Rynek proponuje…

Polski rynek, który doskonale zna wymogi klientów, inwestuje głównie w sprzedaż podłóg wykonanych z dębów, buków i jesionów, nadal nie rezygnując jednak z drzew iglastych. Najdroższe zaś są podłogi wykonane z drzew uznawanych w Polsce za egzotyczne, cenę zawdzięczają parametrom wytrzymałościowym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *