Perełki nie muszą być nowe

meble-nie-musza-byc-noweKtoś, kto marzy o w pełni klasycznym wnętrzu musi się bardzo natrudzić zanim wystrój wnętrz będzie taki, jak sobie to wyobrażał. Ktoś z pasją, miłością, jaką darzy meble postarzane czy klasyczne, nie potrzebuje dekoratora wnętrz, aby wiedzieć, co jest mu w takim wnętrzu potrzebne. Miłość do powrotu do stylów klasycznych jest stara, żywili ją przodkowie sprzed wieków. Jak się okazuje, często meble, które idealnie pasują, nie muszą być nowe.

Komisy – dobra rzecz

Doradcy ds. dekoracji i urządzania wnętrz od zawsze zgodnie twierdzą, że najładniejsze meble mogą znajdować się w komisach. Zazwyczaj to odnowione i odrestaurowane klasyki z dość sporą ceną na metce, ale wiele z nich to cenowe okazje z powodu defektu, bądź po prostu meble, które nie zostały jeszcze odpowiednio odnowione. Komis ma to do siebie, że powinien sprzedawać dużo taniej niż ma to miejsce w sklepach i salonach meblowych, dlatego warto je odwiedzać. W sklepach takich można znaleźć dosłownie wszystko od mebli francuskich (w tym sekretarzyki, szezlongi i ławeczki) po nowoczesne meble stylizowane. Same meble nie zawsze są używane, komisy bowiem skupują także meble nowe, których właściciele np. rozmyślili się tuż po zakupie.

Nie tylko meble

Nie tylko meble w komisach tego typu można zakupić, ale także akcesoria dekoracyjne, artykuły gospodarstwa domowego czy nawet akcesoria związane z oświetleniem. Na samych aukcjach internetowych sprawdzić można, jak bardzo popularne są tego typu sklepy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *