Oświetlenie – często marginalizowany aspekt

oswietlenie

Światło jest nam bardzo potrzebne, nie tylko aby poruszać się wygodnie po domu czy łatwo wykonywać inne czynności. Oświetlenie w pomieszczeniach spełnia bardzo ważna rolę, odpowiednio dobrane może powiększyć lub zmniejszyć rozmiary pokoju. Może również sprawić, że pokój będzie wyglądał na przytulny lub mroczny i tajemniczy. Zimą sprawia, że możemy dłużej funkcjonować i nie jesteśmy zbyt mocno ospali.

Większość osób niestety nie przykłada wystarczająco dużo uwagi oświetleniu. Wieszanie na środku sufitu żyrandolu jest uznawane za wystarczające. Mało kto zwraca uwagę na to jak kierowane jest przez taką ozdobę światło. Podczas zakupu ważne jest tylko jak będzie się prezentować z innymi dekoracjami wnętrz. Jest to ogromny błąd, ponieważ samo odpowiednio ustawione światło może być dekoracją, może podkreślać te elementy naszego pomieszczenia, na które chcemy zwrócić uwagę.

Ważnym elementem są również przenośne lampy. Mogą one stanowić piękne uzupełnienie oświetlenia. Przy tym są wyjątkowo praktyczne, ponieważ to nie my musimy ustawiać się specjalnie aby światło odpowiednio padało na książkę, a kierujemy światło dokładnie tam gdzie chcemy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *