Orient w jadalni – styl kolonialny

kolonialna-jadalniaW dzisiejszych czasach jadalnia nie jest tak ważna, jak miało to miejsce kiedyś, co z kolei związane jest z życiem w ciągłym biegu i brakiem czasu na regularne gotowanie czy kolacje ze znajomymi przygotowane we własnym domu. Niemniej jednak jadalnia nadal jest jednym z elementów wystroju, a jej aranżacja powinna być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu i stylowa. Sam jej wygląd zależy od tego, ile jest na nią miejsca, jakie jest jej połączenie z kuchnią i/lub salonem. Tym razem propozycja jadalni w stylu kolonialnym.

Orient w jadalni

Jadalnia, którą dekorują meble stylizowane na czasy kolonializmu, czasy egzotyczne, posiada jeden główny element, który połączy każdy mebel – ciemne, luksusowe, woskowane, egzotyczne drewno. Bez niego jadalni nigdy nie nazwie się kolonialną, jakichkolwiek dodatków by nie użyto. Ewentualnie używa się również mebli celowo postarzanych, ale jaśniejszych, nieco połączonych ze stylem rustykalnym. Klimat kolonialny jest niezwykły, choć nie wszystkim udaje się go osiągnąć. Stół niczym dzieło sztuki, na pięknych rzeźbionych nogach. Na identycznych nogach zbudowane są też siedziska, które choć najczęściej są tapicerowane, to bardzo dobrze będą wyglądały bez tapicerki (choć wygoda będzie mniejsza), na co z kolei jest sposób – kolonialne poduszeczki na nich kładzione.

Stół i krzesła jadalni nie czynią

Owszem stół i krzesła to najważniejsze meble w jadalni, ale samo ich postawienie nie oznacza, że jadalnia będzie miała ten kolonialny klimat. W pobliżu warto postawić artykuły dekoracyjne takie jak chociażby wazon czy kwiaty na stole. Nieopodal może stać także pięknie rzeźbiona komoda, na której znajdzie się kilka zdjęć rodzinnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *