Okna PCV kontra okna drewniane

Jeszcze nie tak dawno ogromną popularnością cieszyły się okna PCV. Polacy jednak coraz częściej decydują się na wymianę okien na okna drewniane. Głównie dlatego, że te są znacznie lepsze dla ich zdrowia. Choć nadal nie wiedzą o tym wszyscy to i tak widać rosnące zainteresowanie wiedzą z tego tematu. Czemu jednak okna drewniane stają się znów popularne? Okazuje się, że Polacy chcą dbać o swoje zdrowie i to ono staje się głównym powodem wybierania drewnianych okien.

okna pcv kraków

fot.http://www.foulgerandchilds.com/PVCu-windows.html

Zdrowie

W mieszkaniach coraz częściej zaczęły pojawiać się pleśń oraz wilgoć. Okazuje się, że powodem ich powstawania stały się okna PCV, które nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było z tym problemu, ponieważ większość mieszkań posiadało okna drewniane, a te zapewniaj odpowiedni przepływ powietrza. Wraz z zakończeniem się PRL-u Polacy przerzucili się na nowy typ okien, które kojarzyły się im z nowoczesnością oraz wolnością. Problem polega jednak na tym, że okna tego typu nie są najlepszym rozwiązaniem. Dzięki rozwijające się technologii, okna drewniane są dziś znacznie lepsze niż okna PCV.

Nie wymieniać na kolejne!

Oczywiście jeśli zdecydowaliśmy się na okna PCV to nie warto zamieniać je na kolejne. Głównie dlatego, że nie każdego na coś takiego stać. Jeśli jednak chcemy zapewnić sobie oraz swoim bliskim odpowiednie warunki, warto pamiętać, że mieszkanie należy regularnie wietrzyć. Dzięki temu nie pojawi się w nim wilgoć, ani pleśń.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *