Ocieplanie dachów – efektywna termoizolacja

Ciepło uciekające z domu to problem większości nieruchomości w naszym kraju. Im mniej ciepła pozostaje we wnętrzu, tym więcej energii należy wykorzystać do utrzymania wymaganej temperatury. Najczęściej ocieplamy ściany, kompletnie zapominając o miejscu przez które ucieka naprawdę dużo ciepła – dach. Ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego i przez to unosi się do góry. Jeśli dach nie jest ocieplony, całe ciepło ucieka właśnie do góry.

Dachy wielospadowe

Domy jednorodzinne lub bliźniaki najczęściej są wykańczane dachami wielospadowymi. Zbudowane dzięki wiązarom dachowym, przykryte dachówką lub innym pokryciem chronią dom przed warunkami atmosferycznymi. Takie dachy można łatwo ocieplić dzięki wacie szklanej przymocowywanej pomiędzy wiązarami. Montaż takiego ocieplenia jest niedrogi i bardzo łatwy(można to zrobić nawet samemu jeśli posiadamy zacięcie majsterkowicza).

Dachy jedno spadowe

Budownictwo już dawno odchodziło od dachów jednospadowych – są niepraktyczne i nie estetyczne. Jednak pozostało jeszcze wiele takich nieruchomości. W przypadku właśnie dachów jedno spadowych, gdzie nie ma wiązarów dachowych pojawia się problem z termoizolacją. Jedyny sposób jaki można zastosować, to specjalistyczna wylewka termoizolacyjna. Jest to niestety drogie rozwiązanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *