Minimalistyczna architektura wnętrz

mimalistyczne wnetrzaStyl minimalistyczny pochodzi z Dalekiego Wschodu, dokładnie z wysp japońskich, gdzie poprzez prosty wystój wnętrz chciano zyskać wyciszenie. Prostą formę tego typu architektury wnętrz widać w najmniejszych detalach, bowiem unika się wszelkich ozdób, nawet gałki meblowe są usuwane. Meble stylizowane na wzór japońskiego minimalizmu to głównie bryły proste, bez wymyślności, a najlepiej kiedy mebli jest jak najmniej w pomieszczeniach stylizowanych na minimalizm.

Inne cechy wnętrza minimalistycznego

Architekci wnętrz stylu minimalistycznego uznają, że zawsze jest lepiej, kiedy wszystkiego jest minimalna ilość. W związku z tym nie stosuje się żadnych masywnych mebli, lecz niskie komody, kanapy, fotele pełniące także funkcje ozdoby domu. Jednocześnie przy tak minimalnym użyciu mebli i dekoracji, pomieszczenia stają się bardziej przestrzenne. Wszystko powinno być odpowiednio schowane, bowiem przedmioty codziennego użytku mogą zakłócić harmonię wnętrza minimalistycznego. Złośliwi mówią, że całość wygląda tak, jakby nikt tam nie mieszkał, ale to jest właśnie urok tego nietypowego stylu. Meble postarzane także będą dobrze wyglądały, pod warunkiem, że kolory zostaną dobrane w prawidłowy sposób.

A kolory?

Kolor są zbliżone do tych, jakie proponują style skandynawskie, to znaczy korzysta się z bieli, beżu, szarości bądź brązu, ale czerwone wnętrza, choć bardziej chińskie, również sprawdzą się, jeśli meble będą intensywność równoważyły.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *