Minikuchnia na poddaszu

kuchnia-na-poddaszuGdy dom jest dość przestronny i zawiera poddasze, to z powodzeniem może być ono wykorzystane jako druga kuchnia, a nawet kuchnia oficjalna domu połączona z równie ładną jadalnią. Takie nietypowe rozwiązania coraz częściej przedsiębiorą architekci, którzy wystrój wnętrz traktują jako jedną z dziedzin sztuki, szukając w niej coraz to nowszych możliwości, jakie mogą przynieść wnętrza. Właśnie dlatego coraz częściej pojawiają się kuchnie na poddaszach.

Klimatycznie, inaczej, świeżo

Światło dzienne przenikające przez okna umieszczone w dachu idealnie sprawdzi się w kuchennych pracach. Zaś sama kuchnia może być udekorowana  w dowolnym stylu. Mogą ją zająć meble rustykalne, choć bardzo dobrze poddasze jest zainicjować w stylu minimalistycznym, nowoczesnym. Kuchnię taką połączyć należy z jadalnią, aby nie trzeba było schodzić z obiadem po schodach, zaś stół jadalniany umieścić tuż pod oknami, czyniąc stół miejscem centralnym najlepiej oświetlonym. Najwięcej problemów może sprawić doprowadzenie wody i niestety latem ciepło w takiej kuchni może być nie do zniesienia, ale wtedy otwiera się okno i robi mały przewiew.

Może być taniej

Urządzenie kuchni na poddaszu może okazać się bardzo ekonomiczne ze względu na mniejszą ilość do zagospodarowania, mniej elementów będzie potrzebnych, z drugiej jednak strony adaptacja specyficznych elementów, ścinanych w odpowiednich miejscach, może także stać się problemem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *