Mieszkanie między wierzchołkami drzew

Mieszkanie usytuowane na poddaszu mimowolnie kojarzy się z niebem. To, co znajduje się ponad naszymi głowami, to jednak nie tylko nieboskłon. To także korony drzew. Naturalne odcienie drewna w połączeniu z szeroką paletą zieleni, może stać się odpowiedzią na pytanie w jakiej tonacji urządzić mieszkanie na najwyższej kondygnacji kamienicy.

Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie kojarzyło się z domkiem na drzewie, to właśnie drewno powinno być dla nas podstawowym materiałem. Mam na myśli zarówno meble, jak także podłogi i okna. Jeśli okna dachowe są z PCV, nie oznacza to, że jesteśmy skazani na dysonans. Istnieje możliwość zakupu okleiny imitującej kolorem i fakturą drewno. Wstawiając dodatkowo drewniane żaluzje, lub metalowe w kolorze brązu, to efekt na pewno nas zadowoli. Podłoga wcale nie musi być drewnianym parkietem, który dla jednych jest zbyt drogi, a dla innych po prostu zbyt wymagający w utrzymaniu. Panele, szczególnie te frezowane, są doskonałym rozwiązaniem. W części kuchennej i przedpokoju warto położyć płytki drewnopodobne.

 

Decydując się na jasną podłogę, śmiało możemy wybrać ciemne meble. Jednak w przeciwnym wypadku, lepiej postawić na te, wykonane z jasnym odmian drewna. Pozwoli nam to uniknąć optycznego pomniejszenia naszego mieszkania. Jego usytuowanie na poddaszu sprawia, że jest szczególnie podatne na ten niepożądany efekt. Meble tapicerowane w kolorze brązu lub beżu stanowią opcje numer jeden. Jaka jest druga? To zieleń. Wszystkie odcienie, które znamy z natury są dopuszczalne. W zależności od naszego wyboru, będziemy decydować o kolorze ścian. Poruszam tę kwestię dopiero teraz, ponieważ częściej przemalowujemy ściany, niż zmieniamy meble.

Przy utrzymaniu całego wyposażenia w kolorze drewna, możemy zdecydować się na zieleń na ścianach. Może to być jedna lub wszystkie. Łącząc kilka odcieni stworzymy pełną paletę przez kolejne ściany pomieszczenia. Przy zielonych obiciach bezpieczniej pozostać przy klasycznej bieli lub wspomóc ją szarością. Bardzo ciekawym pomysłem jest zastosowanie fototapety z przedstawieniem drzew lub tapety z motywem gałązek i liści.

 

Potwierdzeniem naszej konsekwentności w aranżowaniu mieszkania będą dekoracje. Poduszki w poszewkach z wyszywanymi listkami lub gałązkami, drewniane ramki na zdjęcia lub misa na owoce i kwiaty w skrzyneczkach – to dopełnienie naszego mieszkania na szczycie wyimaginowanego drzewa. Kolorystyka oparta o brąz i zieleń oraz dominacja drewna, korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie i pozwoli poczuć się bliżej natury. A nie ma nic bardziej naturalnego dla wysoko położonego mieszkania, niż sąsiedztwo wierzchołków drzew.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *