Mieć miedź – gorące designerskie trendy

Stale rosnąca popularność loftowych wnętrz i stylu industrialnego sprawiła, że powstało zapotrzebowanie na wyposażenie i dekoracje, które będą podkreślać ich styl. Surowa cegła, bielone ściany, stal i szkło… wszystko razem tworzy w mieszkaniu stonowaną, a nawet zdystansowaną aranżację. Przedmioty wykonane z miedzi pozwolą wprowadzić do takiego wnętrza ciepło i przytulność, a jednocześnie konsekwentnie będą realizować obecność metalu w naszym nowoczesnym mieszkaniu.

Miedź wykorzystana w podstawach lamp i lampek, a także w osłonach żarówek żyrandoli stylizowanych na oświetlenie hal produkcyjnych, pozwoli nam nie tylko oświetlić wszystkie pomieszczenia. Jednocześnie odkryje przed nami niezwykłe bogactwo i głębię ognistego koloru miedzi.

Absolutnym hitem są miedziane instalacje hydrauliczne. To, co nauczyliśmy ukrywać się pod płytkami, zabudowami, czy w szafkach, teraz możemy wyeksponować – przekonuje specjalista z serwisu usługowego Lokalers. Jeśli nasza instalacja wodna zostanie wykonana z miedzianych rurek, to każde łączenie i kolanko stanie się rewelacyjną dekoracją. Dla osób, które nie lubią tradycyjnych rozwiązań, kuszącym będzie poprowadzenie rur dłuższą, niż to konieczne drogą. Miedziane rurki można wykorzystać także przy instalacji centralnego ogrzewania.

Miski, półmiski, wazony… wszystko to będzie nam potrzebne w naszym mieszkaniu. I wszystko to może zostać wykonane z miedzi lub być pokryte farbą w tym kolorze. Ramki na zdjęcia, a także oprawy luster, czy obrazów w kolorze miedzi wpadającej w odcień złota będą prezentować się niezwykle elegancko i szykownie. Umieszczone na surowej ścianie będą tworzyć wyrazisty i odważny kontrast.

Zwykły kuchenny zlew z komorami w kolorze miedzi, a nad nim powieszone miedziane rondelki i łyżki sprawią, że to, co było do bólu prozaiczne, zyska niezwykły image. Miedź zawsze była ceniona ze względu na swoją odporność na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Teraz jest doceniana także ze względów na swoje walory estetyczne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *