Meble jak w baroku

meble jak w barokuSwój rozkwit barok miał w XVI wieku i choć jego historyczne zakończenie datuje się na dwa wieki później, to tak naprawdę z uroków i zdobnictwa tego stylu nigdy nie zrezygnowano. Wiedzą o tym wszyscy, którzy swój dom stylizowany na dworek chcą udekorować właśnie trzymając się estetyki barokowej.

Aranżacja wnętrz barokowego

Meble stylowe wykonane z litego drewna to główna zasada, jaką kierują się architekci wnętrz specjalizujący się w dekoracji a la barok. Klasyczna elegancja połączona z piękną ornamentyką i dodatkami zdobniczymi w postaci pozłacanych mosiężnych kielichów i tym podobnych. Obecnie barok we wnętrzach ulega pewnej ewolucji, albowiem wykorzystuje się połączenia rozwiązań klasycznych ze współczesnymi otrzymując niebywałe efekty. Przestrzeń barokowa utrzymana jest w chłodnym tonie, przy czym tkaniny zdobiące to wytrzymałe i drogie materiały. Ściana pokryta barokową tapetą idealnie skomponuje się z mniej barokowym kolorem wrzosu, jednocześnie stając się również wnętrzem nieco eklektycznym. Nogo, na których stoją meble prócz zdobień, powinny mieć nietypowy, wymyślny kształt z licznymi zawijasami.

Ozdoby barokowe

Wyposażenie wnętrz barokowych wiąże się z uzyskaniem wyrazu przepychu, a więc niezbędne okażą się być dekoracje domu, do których zaliczyć należy dywan, karnisz oraz żyrandol i wszelkie ozdoby kładzione na stylowych meblach. Dominuje kolor złoty, który symbolizuje poniekąd władzę króla, a przecież samo wnętrze ma być iście królewskie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *