Łazienka w stylu skandynawskim

skandynawska lazienkaSkandynawskie łazienki, zresztą podobnie jak inne pomieszczenia, niemal zawsze były i są po dzień dzisiejszy malowane w kolorach zimnych, jasnych, a wanna stanowiąca najważniejszą część takie łazienki wcale nie musi być zabudowana tuż przy ścianie, ale obita odpowiednimi deseczkami idealnie wyglądać będzie nawet na samym środku łazienki, czyniąc z niej punkt centralny. W łazienkach typu skandynawskiego chętnie stosuje się meble postarzane, które będą pasować do innych elementów takiej łazienki.

Cechy charakterystyczne łazienki skandynawskiej

Wystrój wnętrz łazienek skandynawskich jest prosty i naturalny, jednak duże znaczenie ma wykończenie oraz szczegóły, które mogą nieraz wyglądać dość niedbale, podczas gdy to właśnie urok tego stylu aranżacji wnętrz. Baterie i pozostałe sprzęty powinny być proste, a podłoga drewniana, najlepiej w kolorze ścian, surowa. Wygląd jakby drewniane elementy były spróchniałe, podniszczone jest efektem celowym. Można również umieścić w takich wnętrzach proste parawany, choć stosuje się całkowity minimalizm.

Detale czyniące łazienkę skandynawską

Ozdoby do domu zaaranżowanego na styl z Półwyspu Skandynawskiego okazują się być bardzo ważnym elementem wystroju, który w sposób niesamowicie łatwy zakłócić niepotrzebnym detalem. Łazienka powinna posiadać na ścianie jakiś mały obrazek w drewnianej ramie o surowym wyglądzie. Dla kontrastu można dodać nieco ciemniejsze drewniane elementy, np. zawarte w ramie lustra bądź wieszaku na ręcznik.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *