Łazienka jak z dawnych lat

retro lazienkaZakochani w stylu retro mają wiele okazji, by uczynić swoją taką, jaką posiadały rodziny w latach dwudziestych XX wieku. Cały ów retro styl wiąże się tym specyficznym, dystyngowanym klimatem, a już najlepiej taka łazienka sprawdzi się w kamienicach. Mając jednak chęci do stworzenia łazienki retro, należy pamiętać, że na wyposażenie wnętrz tego rodzaju wymaga dość sporo miejsca. Wynika to z prostej przyczyny – artykuły dekoracyjne w stylu retro powodujące mały miszmasz w pomieszczeniu.

Co zawiera retro łazienka?

Najważniejszym meblem łazienki w stylu retro jest wanna, która nie może być zabudowana, powinna być wykonana z żeliwa i stać na swych mocnych, również żeliwnych nogach. Nieopodal wanny powinien znajdować się mebel do siedzenia, również stylizowany na lata międzywojenne. Jeśli nie ma możliwości zamontowania baterii  do rur biegnących od posadzki, a jedynie od ściany, to należy zadbać o ich stylowość, przy czym ważna będzie słuchawka oraz kurki. Kolejną sprawą jest wybór materiału do pokrycia ścian i podłogi. Najlepiej na ściany wybrać boazerię, zaś podłoga to zdobiona konkretnym wzorem ceramika. Na ścianie powinna również znaleźć się wysoka listwa ozdobna, łącząca boazerię z płytkami.

Kolory w retro łazience

Przy wyborze kolorów boazerii czy posadzki najlepiej zaufać klasycznej bieli, która w latach dwudziestych była nad wyraz promowana jako idealna dla wnętrz, w tym również kąpielowych. Artykuły dekoracyjne łazienki to prócz stylizowanych mebli także stolik, na którym można postawić wazon z białymi bądź jasnoróżowymi kwiatami, o ile sam kolor łazienki jest biały. Posadzka z kolei powinna mieć również kontrastowe elementy w ciemniejszych kolorach. Dopełnieniem efektu będzie dobór oświetlenia. Meble rzecz jasna również stylizowane na tamte lata, i to najlepiej wyglądające jak boazeria.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *