Kuchnie w stylu nowoczesnym

nowoczesna-kuchniaEkspresy do kawy, nowoczesne kuchenki mikrofalowe, tostery, lodówki- to obecnie obowiązkowe kuchenne wyposażenie wnętrz. Nowoczesne akcesoria do gotowania, przypominają scenerię z filmów science fiction, a meble coraz częściej im dorównują. Kuchnia to miejsce narażone na działanie pary wodnej, tłuszczu a jednocześnie wymagające bezwzględnie czystości. Szkodliwym działaniom wilgoci warto zapobiegać już na etapie remontu. Nowoczesny wygląd kuchni to nie tylko trend, ale również gwarancja jej praktyczności i utrzymania czystości. W nowoczesnej kuchni, wszystko jest podporządkowane wygodzie, dlatego też jest to wymarzony styl dla osób ceniących ład i porządek. Modernistyczna prostota spowodowała, iż wnętrze domu zostało pozbawione wszelkich detali uznawanych jako dekoracje wnętrz.
 

Projektowanie nowoczesnej kuchni

Projektując nowoczesną kuchnię, warto kierować się trzema zasadami: elegancja, prostota i oszczędność, unikając przy tym wszelkich ozdobników chociażby takich jak meble rustykalne bądź detale z tego okresu.

Co powinno się znaleźć w nowoczesnej kuchni

W nowoczesnej kuchni nie powinno zabraknąć mebli polerowanych na wysoki połysk o gładkich, geometrycznych frontach. Biel oraz ecru to kolory najbardziej popularne w kuchennej przestrzeni, często łamane kontrastami , na przykład drewnianymi ozdobami w kolorze venge lub też intensywnej czerwieni. Takie ozdoby do domu, a konkretnie w sterylnej kuchni, zapewniają ” ocieplenie” zimnego wnętrza. Również ciekawy wzór na podłodze lub kafelkach odegra na gładkim tle- pierwszoplanową rolę, nadając kuchni jednocześnie niepowtarzalny wygląd i wyjątkowy charakter.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *