Które balustrady okażą się najpiękniejsze?

Wrocław ogłosił nietypowy konkurs, w którym nagrodą jest nie tylko wywiad w gazecie, ale i zwolnienie z opłat za mieszkanie przez pół roku. Warto się postarać? Pewnie, że warto! Konkurs skierowany jest do wszystkich właścicieli balkonów.

Kreatywne pomysły na balustrady

Władze miasta chcą zmienić wizerunek ulic, osiedli i podwórek, które kojarzą się z szarością. Można to zmienić. Czasem wystarczy uprzątnąć balkon, gdzie zazwyczaj wciska się starą szafkę ze słoikami, rower i parę zwiędniętych kwiatków. Właściciel najpiękniejszego balkonu wygra. Nie chodzi o drogie dekoracje balustrady, ale i pomył. Królują motywy kwiatowe – balustrady pełne są kwiatów oraz roślin pnących, które tworzą zielony klimat. Niektórzy mają jednak nietypowe pomysły. Ustawiają na balkonach krasnale ogrodowe, a z małej przestrzeni tworzą właśnie mini ogródek i przestrzeń do wypoczynku. Ma być schludnie, kolorowo, kwiatowo i …przede wszystkim kreatywnie. Co ambitniejsi układają kwiaty, tak by balustrady zamieniły się w tęczę. Inni wykonują malunki, które zdobią ściany balkonów. Dozwolone jest wszystko.

balustrady wrocław

Zielono i przyjemnie

Władze miasta chcą wypromować takie dbanie o balkony, które są zaniedbanym elementem architektury. Ten, kto ma balkon powinien się z niego cieszyć i korzystać. Nawet na małej prestrzeni można umieścić stolik do kawy, gdzie można spędzać miłe popołudnia. Inni wolą sadzić kwiaty i oryginalne rośliny, które zamieniają balkon w dżunglę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *