Kontynuacja dzieła Paola Veronese – stylowe dekoracje wnętrz

Paolo Veronese to renesansowy malarz wenecki, który tworzył obrazy głównie o tematyce mitologicznej i religijnej. Jego dzieła na stałe zagościły w weneckich wystrojach wnętrz. Twórczość Veronese była na tyle popularna, że przetrwała do dziś i stanowi wzór wyjątkowych, stylowych i delikatnych dekoracji wnętrz.

Figurki

Choć Paolo Veronese był malarzem najpopularniejsze są obecnie figury wykonane na podstawie jego dzieł. Poza figurami przedstawiającymi religijne sceny jak zrzucenie Szatana do piekła, czy pokonanie smoka przez Św. Jerzego, figury przedstawiają sceny z życia XVI-wiecznych mieszkańców Wenecji. Veronese malował także zwykłych ludzi, matki z dziećmi, zakochane pary i zwykłe, ale piękne osoby.

Inne dekoracji

Dekoracje wnętrz sygnowane nazwiskiem słynnego artysty to także inspirowane jego dziełami szkatuły, wiszące reliefy, maski weneckie, wszystko to co towarzyszyło mieszkańcom tego włoskiego miasta za życia artysty i to co jego samego zawsze interesowało. Dekoracje z kolekcji Veronese zwykle są wykorzystywane w stylu secesyjnym(wtedy żył artysta), jednak ich niepowtarzalny wygląd z powodzeniem może zostać wykorzystany w innych aranżacjach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *