Konserwacja klimy i wentylacji

Warto zwrócić uwagę na to, aby osoby odpowiedzialne za eksploatację wentylatorów oraz klimatyzatorów, robiły to systematycznie i dokładnie. Ważne jest również, aby używały one tylko odpowiednich specyfików, nie zastępując ich tańszymi ekwiwalentami w postaci chemikaliów czy też rozpuszczalników. Czyszczenie tklimatyzatorów kaseronowych i kanałowych powinno być przeprowadzane przy pomocy metod suchych niezależnie czy są wyprodukowane przez LG, Fujitsu, Philipsa, czy też inną firmę.

Jak dobrze czyścić przewody wentylacyjne?

Zanim przystąpimy do czyszczenia, należy uwzględnić rodzaj zanieczyszczenia z jakim mamy do czynienia. Nierzadko system przewodów wentylacyjnych musi być demontowany, czasami jednak wystarczy zastosowanie odpowiednich środków i pozbywamy się wszelkich bakterii i grzybów.

Zestaw do czyszczenia

Każdy kto chce dokładnie wysprzątać przewody klimatyzacyjne, musi przygotować sobie odpowiedni sprzęt. Podstawowym jego elementem, jest urządzenie, które posiada obrotowe szczotki. Do tego sprzętu montuje się przewód powietrzny (który sięga nawet do 30 metrów długości), który umieszcza wewnątrz kanału. System ten, posiada możliwość poruszania szczotką w różnym kierunku, zależnie od naszej potrzeby. Przez przewód wydobywa się sprężone powietrze, które napędza szczotki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *