Konserwacja i renowacja mebli

renowacja mebliJakich mebli by się nie posiadało, wszystkie one wymagają odpowiedniej konserwacji, a jeśli zachodzi potrzeba, również renowacji. Nie jest ważne, czy posiada się meble stylowe, meble nowoczesne czy meble postarzane, bo chociaż metody konserwacji mogą być różne, to zawsze o wszystkie należy dbać, aby mogły służyć przez lata.

Konserwacja mebli

Meble postarzane i meble antyczne koniecznie potrzebują środków do impregnacji, podobnie zresztą jak pozostałe, które wyprodukowano z drewna. Meble skórzane wystarczy przecierać szmatką, nawet lekko zwilżoną, a meble tapicerowane ścierką mokrą, zresztą tapicerka jest łatwa do prania nawet ta,  w których wystrój wnętrz określa się jako ściśle klasyczny. Meble muszą być stale czyszczone z zanieczyszczeń, czyli przede wszystkim konieczna jest codzienna kontrola i przecieranie mebli ścierkami, tak profilaktycznie. Oczywiście można spotkać niejeden problem taki jak plama po winie, czy po pleśni, ale do tego stosuje się odpowiednie specyfiki.

Renowacja mebli

Niestety chociaż większość mebli, które kupuje się obecnie, to meble nowoczesne, które w prosty sposób bez ryzyka zniszczenia można naprawić, to pozostaje cała grupa mebli stylizowanych, a tutaj renowacja i restauracja nie zawsze jest prosta.  Z tego względu najczęściej takie meble oddaje się pod opiekę renowatorom mebli i zabytków, którzy techniki napraw bezcennych mebli opanowali do perfekcji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *