Kominek- naturalnie piękny ogień

kominek naturalne pieknoOgień towarzyszy ludziom od momentu kiedy pierwszy raz został odkryty, dostarcza nam ciepła, pozwala na tworzenie potraw, a także w większości dzięki niemu mamy prąd. W domach prywatnych jest głównie wykorzystywany w kuchenkach gazowych i przy ogrzewaniu domu. Właśnie jako ogrzewanie może mieć nie tylko praktyczne znaczenie, kominki oprócz ogrzewania, stanowią stylowy element dekoracji wnętrz.

Najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiają nam ustawienie kominka nawet w momencie kiedy nie mamy możliwości odprowadzenia spalin do komina. Nie chodzi tu jednak o piecyki elektryczne imitujące (wyświetlaczem LED) ogień. Niektóre firmy zajmujące się kominkami mają w swej ofercie specjalne piece na etanol i specjalne żele grzewcze. Podczas spalania takich substancji nie wydziela się duża ilość szkodliwych substancji. Taki piecyk emituje tyle dwutlenku węgla, ile wydycha przeciętny człowiek, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane bez specjalnych odpływów spalin. Ogień jest prawdziwy i daje prawdziwe ciepło, jednak nie jest ono tak przyjemne jak ciepło z palącego się drewna.

Kominki na alternatywne paliwa opałowe sprawdzą się w mieszkaniach gdzie ciężko o własny odpływ spalin, jednak na pewno nie zastąpią kominków opalanych węglem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *