Komfort dla twoich stóp – wybieramy idealne panele

Remontując mieszkanie, coraz częściej decydujemy się na ułożenie paneli podłogowych. Powodów tłumaczących takie działalnie jest kilka. Przede wszystkim chodzi o efekt wizualny, który jest dużo bardziej atrakcyjny aniżeli przy zastosowaniu np. kafli podłogowych bądź też przedpotopowego linoleum. Panele są nie tylko schludne i estetyczne, ale i potrafią odmienić wystrój całego pomieszczenia. Do tego dużym plusem, jest ich łatwy i bardzo szybki montaż oraz konkurencyjne ceny. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup odpowiednich paneli pamiętajmy na co zwrócić uwagę w sklepie.

fot.miauu.com

Po pierwsze

Dokładnie wypytajmy się o klasę ścieralności paneli podłogowych. Im wyższa tym, lepiej, choć jednocześnie panele są droższe. Najbardziej odporne na ścieranie panele, są idealne do biur oraz pomieszczeń, gdzie chodzi po nich dużo ludzi oraz gdzie są narażone na szuranie krzesłami. Jeżeli chcemy kupić panele do naszego mieszkania, możemy zdecydować się na średnią klasę ścieralności.

Po drugie – pamiętaj o konserwacji

Aby jak najdłużej cieszyć się z pięknych paneli, pamiętajmy o tym, aby odpowiednio je czyścić. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, aby przemywać je wilgotną, ale nie mokrą szmatką. Nie można wylewać na nie całych wiader wody, nie są to bowiem kafle, które ją wchłaniają. Warto zaopatrzyć się w specjalny płyn, który jest przeznaczony do mycia stricte paneli. Dzięki niemu, na długo zachowają one piękny blask i będą pokryte dodatkową warstwą ochronną.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *