Klinkier – czy to się opłaca?

Cegła klinkierowa należy obecnie do jednych z najchętniej wybieranych metod zdobienia i docieplania elewacji. Jest ona jednak stosunkowo droga, bo 1 m2 może kosztować nawet 200 zł co w porównaniu z innymi technologiami wykańczanie elewacji wydaje się wręcz kosmiczną ceną. Siding czy nawet tynk może kosztować kilkakrotnie mniej, a spełniać podobne funkcje, dlaczego więc klinkier jest tak pożądany?

Stylowa elewacja

Na rynku materiałów wykończeniowych do elewacji nie ma materiału, który umożliwiałby stworzenie tak urokliwej elewacji jak dzięki cegłom klinkierowym. Także wyjątkowo popularny styl postindustrialny opiera się właśnie na cegłach klinkierowy ręcznie formowanych. Klinkier jest więc obecnie najmodniejszą, a także najdroższą elewacją stosowaną w naszym kraju.

Nie tylko dekoracja

Klinkier w przeciwieństwie do pozostałych technik wykańczania elewacji posiada także wyjątkowo dobre właściwości termoizolacyjne, a także pozwala na tzw. oddychanie ścian. Połączony z izolacją styropianem lub watą szklaną, tworzy obecnie jedną z najlepszych na rynku izolacji termicznych. Dlatego też pozwala na zaoszczędzenie część pieniędzy jakie wydamy na ogrzewanie. Oczywiście w realnym okresie nie zwróci się różnica pomiędzy klinkierówką a innymi elewacjami, jednak nie brakuje osób, które decydują się na taki model w zamian za piękny dom.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *