źródło: wima-stolarka.pl

Jak wybrać drzwi do domu?

Zakup nowych drzwi wewnętrznych do poważna sprawa. Takie drzwi muszą być solidne, praktyczne i wygodne. Równie ważny jest ich wygląd, gdyż wpływa na charakter wnętrz. Dlatego tak ważne jest, by podjąć odpowiednio przemyślaną decyzję. Co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę?

źródło: wima-stolarka.pl

źródło: wima-stolarka.pl

Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jakie drzwi są nam potrzebne. Po pierwsze, bierzemy pod uwagę rodzaj pomieszczenia. Inne drzwi będą nam potrzebna do łazienki, inne do sypialni czy salonu. Na przykład te do łazienki muszą być bardziej odporne na wilgoć i posiadać szczelinę wentylacyjną. Do salonu można wybrać drzwi przeszklone, przez które światło będzie wpadać do korytarza. Po drugie, musimy wziąć pod uwagę wystrój wnętrz i dobrać do niego drzwi. Wystrój wpłynie na wybór kolorystyki, materiału i wzoru. Następnie warto przejrzeć katalogi i zapoznać się z ofertą różnych firm. Będziemy wiedzieli, czego się spodziewać.

źródło: modny-dom.pl

źródło: modny-dom.pl

Następnie trzeba dokładnie wymierzyć otwór drzwiowy. Aby pomiar ten był dokładny musimy wymierzyć wszystkie długości i to na każdej wysokości oraz grubość muru. Trzeba też zastanowić się, na którą stronę mają się otwierać drzwi i określić, gdzie trzeba zamocować zawiasy.

źródło: dom.pl

źródło: dom.pl

Wybierając drzwi w sklepie, dobrze jest zbierać więcej dodatkowych informacji. Sprawdźmy z jakich materiałów są wykonane i jak są wykończone, gdyż to pomoże nam oszacować, jak długo będą nam one służyć. Z pewnością lepiej zainwestować w droższe i lepsze drzwi, a tym samym oszczędzić sobie niepotrzebnych problemów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *