źródło: arino.pl

Jak urządzić wyjątkową kuchnię w stylu angielskim?

Kuchnia to wnętrze, w którym spędzamy wiele czasu. Musi być wygodna i funkcjonalna. Często jest też połączona z innymi pomieszczeniem – salonem czy jadalnią. Zależy nam wtedy na tym, by robiła dobre wrażenie i ciekawie się prezentowała. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest urządzenie kuchni w stylu angielskim.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Kuchnia w stylu angielskim to wnętrze bardzo przytulne i ciepłe. Klimatem nawiązuje do wiejskiej chaty, gdzie panuje miła i rodzinna atmosfera. Aby taki efekt osiągnąć w kuchni w stylu angielskim dominuje drewno. Pojawia się ono w różnej postaci. Mamy drewno na suficie, drewno na ścianach i na podłodze oraz oczywiście drewniane meble. Możemy kupić je gotowe lub poprosić o wykonanie mebli na zamówienie.  W kuchni sprawdza się jasne drewno – może być to odcień naturalny lub drewno malowane na biało. Nadaje ono kuchni lekkiego i przytulnego wyrazu. Taka kuchnia jest jasna i w związku z tym optycznie większa.

źródło: arino.pl

źródło: arino.pl

W kuchni w stylu angielskim występują też liczne dekoracje. Pojawiają się gzymsy i rzeźbienia. Dekoracyjne są choćby ręcznie zdobione gałki od szafek. Ozdobą kuchni są też blaty kuchenne ( 10 inspiracji znajdziesz tutaj), które zazwyczaj wykonane są z naturalnego kamienia lub drewna.

(Czym się różnia kamienie naturalne od sztucznych można przeczytać w tym artykule)

W kuchni w stylu angielskim charakterystycznym motywem jest posadzka w czarno – białe kafelki.

źródło: czasnawnetrze.pl

źródło: czasnawnetrze.pl

Taka kuchnia kojarzy się też z dekoracyjnym i zabudowanym okapem nad kuchenką. Zdecydowanie wyróżnia się on spośród pozostałej zabudowy. W kuchni ważne są też dodatki i dekoracje, a szczególnie wszystkie tkaniny w drobne kwiatki, kratkę lub paski. Taka kuchnia naprawdę jest bardzo przytulna.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *