Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Styl loftowy zyskuje sobie coraz większe zainteresowanie. Jest bardzo oryginalny i zdecydowanie wyróżnia się na tle tych najpopularniejszych aranżacji. Zazwyczaj kojarzy się nam z dużymi, przestronnymi wnętrzami. Okazuje się jednak, że taki styl z powodzeniem można zastosować również w mieszkaniach w blokach. Jak to zrobić?

źródło: dom.pl

źródło: dom.pl

Bardzo ważne będzie przede wszystkim wybranie odpowiedniego wykończenia. Na podłodze powinien znaleźć się beton. Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie wybranie płytek, stylizowanych na beton. Aby wnętrzu nadać ciekawego charakteru, należy postawić na cegłę na ścianie. Będzie stanowić niezwykłą ozdobę i element charakterystyczny dla tego stylu. Cegła może zajmować jedną ze ścian w salonie, na przykład za sofą. Motyw ten można również powtórzyć w kuchni lub w jadalni.

źródło: deko-rady.pl

źródło: deko-rady.pl

Oczywiście aby takie wykończenie nie przytłaczało mieszkania, niezbędne są duże, otwarte przestrzenie. Dlatego w mieszkaniu najlepiej jest pozbyć się wszelkich dodatkowych ścianek działowych. Całe wnętrze powinno być utrzymane w białej kolorystyce z dodatkami szarości, co sprawi że będzie się wydawało większe i przestronniejsze.

źródło: domzpomyslem.pl

źródło: domzpomyslem.pl

Charakter wnętrza muszą podkreślać dodatki. W stylu loftowym ważną rolę odgrywa oświetlenie. Wybierajmy lampy proste, metalowe, bez zbędnych zdobień. Widoczne kable oraz lampy w postaci samych żarówek idealnie nadają się do takich wnętrz. Do tego warto dobrać stylowe obrazy i drobne dodatki w postaci kubków czy poduszek. Warto, by ilość dodatków ograniczyć do niezbędnego minimum – dlatego muszą być odpowiednio przemyślane.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *