źródło: lovingit.pl

Jak urządzić kuchnię w stylu vintage?

Urządzając kuchnię większa część osób ma na uwadze funkcjonalność i wygodę. Dlatego w kuchniach najczęściej dominuje styl nowoczesny, który pomaga wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni i dostosować ją do swoich osobistych wymagań. Jednak nie wszyscy przepadają za takim klimatem. Coraz więcej osób szuka oryginalnych, wyrazistych rozwiązań. Na pewno na tle innych wnętrz wyróżniać będzie się kuchnia w stylu vintage. Jak ją urządzić?

źródło: lovingit.pl

źródło: lovingit.pl

Kuchnia vintage nawiązywać musi do wiejskiej kultury i wiejskiego stylu. Klimat taki zbudujemy przede wszystkim za pomocą odpowiedniego wyposażenia. Najważniejszym elementem wyposażenia kuchni są oczywiście meble, które w tym wypadku powinny przypominać meble pochodzące z domów babć czy prababć.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Można zdecydować się na gotowe meble stylowe lub poszukać jakiś ciekawych mebli na targach staroci, giełdach czy w sklepach internetowych. Czasami można też znaleźć jakieś stare meble u rodziny i poddać je renowacji. Najlepiej będą prezentować się meble drewniane, postarzane – szafki, komody, przeszklone kredensy czy wiszące półki.

źródło: modne-wnetrza.com

źródło: modne-wnetrza.com

Aby kuchnia była bardziej klimatyczna, trzeba zadbać o dodatki. Na miejscu będą stare, żeliwne garnki, metalowe akcesoria, kolorowe filiżanki, ozdobne figurki, stylowe pojemniki. Można je ustawiać na półkach, w przeszklonych witrynach lub wieszać. Wnętrze nabierze wiejskiego wyrazu, gdy pojawią się w nim koronkowe zasłonki, obrusy czy podkładki. Takie wnętrze będzie nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim bardzo ciepłe i przytulne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *